Müzik haberleri

Kıraç'ın yeni albümü geliyor

3/03/2014

Kıraç'ın son albümü Mart ayında raflarda...Kıraç benim çocukluğumun şarkıcısı diye bilirim her halde.Çünki hep onu dinlerdim ve onun sesi resmen benim sakinleşme nedenimdi.Hani bir tek ben de değil,ailecek Kırac'ı severek dinleriz.Annem onun sesini duyduğunda elindeki işi güçü bırakır,onu dinler.Babam dese Aliye'nin soundtrack'ına bayılır. :)

Şimdi de yeni aldığım bu habere çok sevindim ve sizinle de paylaşmak istedim.Kıraç'ın Mart ayında çıkacak son albümünün dinlemeden bile harika olduğuna eminim.

Üç yıl aradan sonra, 11 şarkıdan oluşan 10. albüm “Çık Hayatımdan” tamamlandı. Albüm, Mart ayı başında raflardaki yerini alacak.

Kıraç’ın prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü de üstlendiği albüm, sanatçının Garbiyeli adlı stüdyosunda kaydedildi.

Albüme adını veren “Çık Hayatımdan”ın söz ve bestesi Kıraç’a ait. Davul hariç tüm enstrümanlar da sanatçı tarafından çalındı.“Mecnundan Öte”, “Saklı Gülüş”, “Kalbin Tek Arkadaşı” şarkılarının sözleri ile “Fistan”ve “Beddua” adlı şarkıların söz ve besteleri Aysuda Ülkü Zeren’e ait.Namık Naghdaliyev, Ender Doğan, Edip Emre, Sevil Nizamoğulları, Akın Bazin ve Murat Henoğlu; Kıraç’ın yeni albümünde birlikte çalıştığı diğer müzisyenler… Kıraç, albümde ayrıca Modern Folk Üçlüsü tarafından 1978 yılında seslendirilen “Bombilibom” adlı anonim şarkıya ve single şarkısı “Beddua”ya da yer verdi.
Bu mutlu haberi Kıraç'ın son albümü Derindekiler'den bir klipler kutlayalım. :)
Herkese hayırlı uğurlu olsun.Kıraç severleri özellikle tebrik ederim. :)

_Eva_

You Might Also Like

0 yorumunuz