Bu ara izlediklerim

Kurt Seyit ve Şura 1. Bölüm

3/05/2014


Kurt Seyit ve Şura 1. Bölüm.


Kurt Seyit, geleneklerine sıkı sıkıya bağlı Kırımlı Türk bir ailenin en büyük oğludur. Babasına derin bir hayranlık ve saygı besleyerek büyüyen Kurt Seyit, tıpkı babası gibi Çar’ın en değerli subaylarından biri olmuştur. Zamanı geldiğinde de  kendisine nasihat edildiği gibi Türk bir ailenin kızıyla evlenecektir.

Asil bir Rus ailenin en küçük kızı olan güzeller güzeli Şura’nın mutlu hayatı ise babasının ölümcül bir hastalığa yakalanmasıyla sarsılır. Ablası Valentina ile birlikte babasının tedavisi için Petrograd’a (St. Petersburg) geldiklerinde, Kurt Seyit’in eski silah arkadaşı Petro ve ailesi kapılarını onlara açar.

Savaş alanında yaptığı bir hatadan ötürü üniformasıyla şerefi arasında bir tercih yaparak yeni bir hayata adım atan Petro, Kurt Seyit ile Şura arasında köprü olur. Ancak Petro’nun gizliden gizliye Kurt Seyit’e beslediği düşmanlık, iki sevgili arasında aşılmaz bir engel haline gelecektir.

Katıldıkları bir davette Kurt Seyit ile Şura’nın gözleri ilk kez birbirine değdiğinde, kaderleri de baştan yazılır. Yaşayacakları büyük aşk, zaman içerisinde onların vatanı, ailesi, hayattaki tek yaşama sebebi olacaktır.

                                                                               ❄  ❄  ❄

Birinci bölümü çok beğendim.Gerek ki Kurt Seyit'in tavırları,Gerek ki Şura'nın utangaçlığı çok tatlıydı. :)  Sadece Petro beni biraz rahatsız etti.Önceleri onun kendi askerini vurduğu için suçlu olduğunu düşündüm ama,sonra Kurt Seyit'in ona olan biraz sert tavırları beni rahatsız etti.Bence Petro'nun düşman olmasının ilk sebebi bu.Kurt Seyit her hareketiyle onu diğer arkadaşlarından ayırıyor.Bilmiyorum,her ikisi de haklı ola bilir. :/

Yine de izlenmeli.Çok etkili çekim ve göz kamaştırıcı efektlerle dolu bir dizi. :)

İzlemeyenler için,buyrun. :)_Eva_

You Might Also Like

0 yorumunuz