Bu ara okuduklarım

Rich Riordan - Olimpos Kahramanları - Hades'in Evi

4/30/20142. Argo tayfası en önemli kararların verildiği kavşaklardan birinde. Önlerinde iki seçenek var: Ya Athena Parthenos heykelini alıp eve dönecek ve iki kampın savaşını engellemeye çalışacaklar, ya da Tartarus'ta tutsak kalan Percy ve Annabeth'i kurtarmak ve Ölümün Kapıları'nı kapamak için Hades'in Evi'ne gidecekler. Hangi yolu seçerlerse seçsinler, acele etmeleri gerek.

Kana susamış Gaia, güç kazanacağı tarihi 1 Ağustos olarak belirlemiş durumda. Percy ve Annabeth ise perişan halde. Her köşesinde bir tehlikeyle yüzleştikleri, karanlık ve zehir dolu Tartarus'ta hayatta kalmayı nasıl başaracaklar? Aç, susuz ve acı içindeler. Ölümün Kapıları'nı bulmalarının imkânı yok. Bulsalar bile Gaia'nın en güçlü yaratıkları, kapıların önünde nöbet tutuyor.

Kehanetin yedi melezinin tek bir seçeneği var: imkânsızı başarmak! Tüm sevdikleri için bu riski göze almak zorundalar.

Ancak aşk, bazen en riskli seçenek...

Rick Riordan, çok satan Olimpos Kahramanları serisinin sondan bir önceki kitabı Hades'in Evi'nde bir kez daha tüyler ürpertici ve soluksuz bir macera sunuyor. Melezlerin her birinin kendini bulduğu bu kitapta onlara bir kez daha bağlanacak, mücadelelerine ortak olacaksınız.Bu kitap en geç bitirdiğim kitapdı.Malum sebeplerden okumam mümkün olmuyordu.Ama sonunda bitirdim. :)

Kitap son derece hoşuma gitti.Zaten Rick Riordan'ın yazım şekli ve sahne kurgusuna hep bayılmışım.İnsana neyi göstermesi gerektiğini gerçekten biliyor.Bundan korkun,ya da bu o kadar da korkutucu değil gibi basit mesajlardan tutun da,bunu hatırla,ilerde lazım olur gibi gizemli bilgilere kadar her şeyi veriyor.Zorlandığım tek şey şu; Ric Riordan kitabın başında anlattığı bir şeyi kitabın sonunda öyle evirip çeviriyor ki,aynı şeyi hatırlamak biraz zorlaşıyor.Ama yine de harikaydı.

Percy ve Annebth'e çok acıdım.Artık gerçekten biraz dinlenmeleri gerektiğini düşünüyorum.Ve bence bu düşüncemde yanlız değilim.

Kitap en çok Frank'e yaradı bence.Önce yakışıklı birine dönüştü,sonra da Praetor oldu çıktı.Her kes gibi ben de şaşırdım.Ağzımı kapatmam uzun zamanımı aldı. ;)

Nico ve Percy ikilisi - bilmiyorum onlara ikili demek mümkün mü? - beni en çok hüzünlendiren bölümdü.Nico'nun yaşadıkları yetmezmiş gibi,bir de yasak hislerden kaçması lazımdı ve ne kadar zorlandığını tahmin ediyorum. :/

Ama yine de ben Nico'nun Percy'e karşı hissettiği şeye 'kahraman olarak görmek' demeyi tercih ediyorum.Diğer türlüsü beni hem biraz rahatsız ediyor,hem de düşünmek imkansız. :/

Hazel,Piper ve Jason hakkında pek bir şey demeyeceğim.Her şey normaldi,beklenmedik bir şey olmadı.

Esas mesele Leo; Ben Leo ve Kalipso ikilisinden yana umutluyum arkadaşlar.Neden? Çünki birincisi Kalipso'nun adada yanlız kalmasının bir nedeni olmalı.İkincisi Leo o adaya düşenler arasında kız arkadaşı olmayan ilk genç.Siz şimdi buna tesadüf mü diyorsunuz?!

Bir de benim aklıma bir şey takıldı,söylemeden yapamayacağım.Nico ve Reyna.

Biliyorum,biliyorum.Bana deli diye bilirsiniz.Ama dikkatle düşününce siz de bana hak vereceksiniz.Nico'nun Percy'den kurtulması ve mutlu olması lazım,değil mi?Reyna'nın da çektiği sıkıntılardan arada sırada kurtulması lazım.E bunlar ikisi de şu anda aynı yolculuktalar.Tamam,Koç Hedge de var ama,bu bir engel teşkil etmez bence.Sonuçta Koç da evli (bu da beni şaşırtan bir diğer şey) ve böyle durumlardan anlar,değil mi? Bence bunu bir düşünelim. ;)Bu kadar...Yine harika bir kitabı bitirdim ve Olimpos'un Kanı'nı sabırsızlıkla beklemekteyim. :)

İndirmek isteyenler buradan indire bilirler.

_Eva_

You Might Also Like

21 yorumunuz

 1. Tebrikler diğer kopyalar gibi eksik değil tam bir kopya olmuş, tebrikler ve teşekkürler. Sizin kopyaya rastlayana kadar diğer kopyalar ile kafamı yardım insanlar bir kontrol edip koysalardı çok iyi olurdu. Bu kitabı eksik sayfalar olmadan koyduğunuz için teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğendiyseniz ne mutlu bana. :)

   Sil
 2. Ben teşekkür ederim, şimdi olimposun kanı adlı son kitabın tam bir kopyasını bulmaya çalışıyorum,ama olanlar eksik gibi , yine :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Blogda olması gerek o da,aratın bi,bizim arşivde vardır. :)

   Sil
 3. Girdim denedim sizinki webcanavari adlı siteye yönlendiriyor fakat oradada ya konu kaldırılmış yada yasaklanmış, kısacası bulamadım şuana kadar. :(((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç merak etmeyin,ben mediafire'den eklerim pc'ye geçince. :)

   Sil
  2. İlginize ve alakanıza çok teşekkür ederim, genelde diğer arkadaşlar bakmadan bir yerden alıp koymuşlar 63.74 mb lik bir dosya ve bir çok sayfası eksik, zaten jpegten pdf yapıldığında çok dikkatli yapılmalı çünkü resim dosyası pdf e konurken atlanabiliyor, baştan savma yapanlarda insanın okuma zevkini yerle bir ediyorlar okumaktan soğutuyorlar. Tekrar ilgi ve alakananıza çok teşekkür ederim, sabırsızlıkla koyacağınız kitabı bekliyorum bende ki eksik kopyayıda okumayı bırakıyorum çünkü moralimi bozuyor teşekkürederim tekrar. :)

   Sil
  3. Buyrun,düzelttim.Artık linkimiz mediafire'den. :)

   http://asliseymen.blogspot.com/2014/11/rick-riordan-olimpoun-kan-olimpos.html

   Sil
  4. Çok, çok teşekkür ederim şimdi indirmeye başlıyorum, ohh be nihayet tam kopya okuyabileceğim. ))))) Yardımların için çok teşekkür ederim.

   Sil
  5. Malesef bundada eksikler var, ve aynı yerlerden başlıyorlar yani sayfa 17 ve 18 den başlıyor. Kitapta ise 33 sayfadan sonra. Ve daha öncekilerle aynı yerlerde eksikler var, bir bakarsanız çok sevinirim. :(

   Sil
  6. Eksik sayfalar 17 ve 18 mi?Eksik sayfaları tam olarak söylerseniz yardımcı olurum. :)

   Sil
  7. Evet,ben de hatırlıyorum,kitabı okurken bazı sayfalar eksikti. :/ Aradım internette şimdi de,ama bulamadım.Bulur bulmaz emin olun paylaşıp size haber vereceğim. :)

   Sil
  8. Şimdi yazdıklarımı yayınlamazsanızda olur, bu tip pdf dosyaları pdf yaparken dijital çekilmiş jpeg formatındaki resim dosyalarının sırasının kaçırılması çok kolay. Eskiden reader programları vardı biz o scanner ile taradığımız sayfaları text formatına oradanda gerekli olursa pdf yada başka bir formata çevirirdik, ama tabiki dijital foto makinesyle çekilmek büyük kolaylık ama bazen hem çekimler kötü oluyor bazende sayfa eklenmesinde kaçıyor aradan. Bu gibi pdf lerde bence fotonun nosunu sıfırlayıp numara vermesi ile fotoğraf makinesini tripod ile kullanılsa çok daha kaliteli olur. Bunu sizin için demiyorum genelde arkadaşlar iyi niyetle yapıyorlarama bir müddet sonra dalgınlıkla kaçırıyorlar.

   Sil
 4. Kitapta 18,19,34,35 sayfalar var eksik olan biraz ilerdede bir atlama oluyor ama sayfa noları gözükmediği için bişey diyemiyorum, daha ilerde varsada daha oralara gelemedim. Kitabın ilk bölümündeyim ithaka sarayındaki bölüm. Eğer ilerde varsada bişey diyemeyecğim. Daha oralara gelmedim, sizin yolladığınız kopyayı bekliyordum. Siz okuduğunuz için söyle hızlıca bir bakarsanız pdf zaten bunları ve ilerdekileri eğer varsa anlarsınız. İlginiz için tekrar teşekkür ederim, çok sağolun Aslı hanım.

  YanıtlaSil
 5. Teşekkürler bulursanız haber bekliyorum, e kaza ben bukursam size haber verip dosyayı yollarım. Fantastik severler birbirine destek olmalı. Bulamadığınız kitap olursa sizde bana haber verin bende olursa yollarım. Sevgiler iyi geceler ve teşekkürler. :))

  YanıtlaSil
 6. Çok tesekkur ediyorum normal sitelerde de var fakat kesikkesik ama sizin sitede öğle değil inş. Son kitabinida sizin siteden indirecegim

  YanıtlaSil
 7. Çok teşekkür ediyorum ilgi ve alakanıza. Çoğu kopya gibi eksik değil tam bir kopya olmuş. Sayenizde sorunsuz okudum bu arada ojelerinizde çok güzel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. Pembe benekli ojelerden mi bahsediyorsunuz? :) Kitabı beğenmenize sevindim. :)

   Sil
  2. Kitabın son serisini sitede bulabilir miyim ? Pembe ojeli olursa daha hoş olur tabi :)

   Sil
  3. Tabii ki. Kitap indir etiketinde bulabilirsiniz. :) Pembe ojeli olamaz,çünkü ben genelde e kitap okurum. ;)

   Sil
  4. Buldum tekrardan teşekkür ederim. Pembe ojeli olaydı iyiydi ama olsun. :)

   Sil