Avengers

Marvel hakkında ilginç haber :)

9/26/2014


 Bakın ben internette dolaşırken ne buldum. :)  Ve çok mutlu oldum.Umarım bir gün bu derslerden Harry Potter'li,Vampir Akademisi'li olanını da buluruz. :)Haberin tamamı:


University of Baltimore, 2015 bahar programına Media Marvels isimli bir ders koydu. 2008 yapımı Iron Man filminden bu yazın gişede en büyük başarı yakalayan filmi Guardians of the Galaxy ‘ye kadar tüm Marvel filmlerinin masaya yatırılacağı derste, süper kahramanların sinemaseverler üzerindeki etkisi konuşulacak.
Dersi verecek isim olan Arnold Blumberg, yaptığı açıklamada dersin önemli bir kısmında referans noktalarının Guardians of the Galaxy olacağını söyledi. Bunun sebebininse filmin yakaladığı gişe başarısıyla ana akım sinema seyircilerinin hala süper kahramanları görmekten sıkılmadığını kanıtlaması ve Marvel’ın artık konuşan ağaçlar ve rakunlarla aksiyon filmlerini rahatlıkla çekebiliyor olması olduğunu söylüyor Blumberg.
Marvel filmlerinin yalnızca birer aksiyon filmi olarak ele alınmaması gerektiğini vurgulayan Blumberg’e göre toplum içindeki kahramanlık algısı ve özgüvenle ilgili önemli yansımalar bu filmlerden çıkarılabilir.

KaynakOnedio.com

You Might Also Like

2 yorumunuz

  1. oleeeey bizim okullara da gelsin di mi böle dersler :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben bayıla bayıla çalışırım kiii,ama okul bitti nerde çalışıcaz? :/

      Sil