Çizimlerim

Ben...

10/23/2015


Herkese merhaba. Aslında film yorumu yapacaktım ama sonra ismimle ilgili bir açıklama yapmam gerektiğini hissettim. Kaç gündür bakıp bakıp diyorsunuzdur kim bu? Yeni mi geldi? Ben bu profili takip ediyor muydum diye. Aybeniz kim ya?Benim. Aslı Seymen. Gerçek ismim Aybeniz. Aslında saklamıyordum. Sadece ismim Türkçe'de kolay söylenemediği için Aslı ismini kullanmayı tercih ediyordum. Hatta bazen arkadaş ortamında da Aslı olarak anılırdım.Ama artık yasakladım.Herkese.

Ben Azeriyim,evet.Ama çok uzun zamandır,neredeyse kendimi bildim bileli yanlış yerde miyim sorusu aklımda döner durur. Hep bir ait olmama hissi vardı içimde. Bulunduğum yer,bulunduğum şehir,konuştuğum dil benim değildi sanki. Kendimi ifade ediş şeklim bana göre değildi.

Ülkemi seviyorum.Her Azeri'nin sevdiği kadar. Gözümü burda açtım.İlk adımlarım,ilk kelimeler burdaydı.Hepsi tamam. Ama bi eksik de vardı. Kelimelerde...

Sonra Türkçe'yle tanıştım,Türkiye'yi tanıdım ve aslında nerede olmam gerektiğini,nereye ait olduğumu anladım.

Ben Türkçe'yi kendi ana dilimden daha iyi konuşurum, Türkiye en çok görmek istediğim yer ve erkek arkadaşım bir türk. (Ama bu Türk sevgisi ondan çok önce vardı. Yanlış anlaşılmasın.)

Gerçek ismim Aybeniz. Tanıştığımıza memnun oldum.

You Might Also Like

7 yorumunuz

 1. Türkiyeli olup da Avrupa meraklı olan insanlara inat Türkiye'yi seviyorum demen çok hoşuma gitti. Türkiye gerçekten de her şeye ve her olaya rağmen çok güzel bir yer. bende Sultan Aybeniz. Tanıştığımıza bende memnun oldum.

  YanıtlaSil
 2. Aybeniz anladığım kadarıyla ay yüzlü manasına geliyor ki açıkçası Aslı isminden daha çok sevdim ben kendi ismini komşucuğum :D

  Önemli olan isim, şekil olmayınca biz daha önceden memnun olduk senle tanıştığımıza <3 :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet,anlamı ay yüzlü. Tekrar tanıştığımıza memnun oldum. :)

   Sil
 3. Çok hoş bir ismin var, eskileri çağrıştıran.
  Merhaba

  YanıtlaSil
 4. Evet,eski bir isimdir. :)
  Tanıştığımıza memnun oldum. :)

  YanıtlaSil
 5. Evet,eski bir isimdir. :)
  Tanıştığımıza memnun oldum. :)

  YanıtlaSil