Bence Güzel

6 Süper Kahraman (Big Hero 6) (Bence Güzel)

12/06/2015Oldukça zeki bir robot tasarımcısı olan Hiro Hamada kendisini bir anda bir suç örgütünün içinde bulacaktır. Kötü adamların amacı yüksek teknolojili “San Fransokyo” kentini yerle bir etmektir. En yakın arkadaşı Baymax ‘ın yardımıyla Hiro, şehri kurtarmak için oluşturulan gönüllüler ordusuna katılır. Onları Hiro'nun diğer arkadaşları da yalnız bırakmayacaktır:  Hiro gibi macera bağımlısı olan Gogo Tamaga, oldukça düzenli, sistemli ve sevimli Wasabi No-Ginger, kimya konusunda uzmanlaşmış Honey Lemon ve fanatik Fred. Disney’in yapımcılığını üstlendiği aile animasyonunda yönetmenler animasyonun mutfağından gelen ödüllü isimler olan Don Hall ve Chris Williams ikilisi.


 Can'la animasyondan animasyona koşuyoruz resmen. :D

Bu seferkini kendisi daha önceden izlemiş,ama benimle hiç sıkılmadan tekrar izledi. :)

Bu seferki animasyonumuz şişman,tatlış ve sarılmalık bir robot ve 5 süper insanı konu alıyor.Hiro robot tasarımcısıdır. Abisini bir yangında kaybedince yeni bir dönem başlar,aynı zamanda hayatına abisinin tasarladığı harika robot Baymax girer. Hiro'nun küçük robotları yanlış ellere geçmiştir ve kötü adamların amacı şehri dağıtmaktır. Bakalım o maskenin altından kim çıkacak.


Baymax tam sarılmalık yastık. Tatlış hareketleriyle insanı hem güldürür,hem de keşke burda olsa da sarılsam dedirtir. 


Zaten asıl görevi insanları iyileştirmek olan robotu kim görse direk mutlu olur bence. :D Tasarımı harika.Çok güzel düşünülmüş. Hem ruhsal,hem de fiziksel bakımdan gerçekten insanı iyileştiriyor Baymax. :)


Ama arada kendisinin de dinlenmeye ve iyileşmeye ihtiyacı olabiliyor. :D Çok hüzünlü sahneler de var.Zaten Can başta da beni uyardı,ama izledik yine de. :/


Hiro onu birkaç kere güncelliyor ve her seferinde eskisinden daha harika bir robota dönüşerek çıkıyor karşımıza. Birçok yerde Hiro'nun ve diğerlerinin hayatını kurtarıyor. :)


Animasyonun ne kadar zor iş olduğunu varsayarsak,bence Disney ortaya harika bir iş çıkarmış. Orjinal dilinden izlemeyi de düşünüyorum,ama Türkçe seslendirme gerçekten harikaydı.


Kısacası,izlenmeli mi? İzlenmeli. :)


6 Süper Kahraman (Big Hero 6) fragman

You Might Also Like

0 yorumunuz