Bence Güzel

X-Files 10. Sezon yorumu (Ne sezon ama!!!)

2/25/20161993'den beri bize gizem dolu anlar yaşatan dizimiz geri döndü diye sevinirken meğersem 6 bölümlük bir kısa dönüş yaptığını öğrendik. :/X-Files nedir?  Kız kardeşinin uzaylılar tarafından kaçırıldığına inanan ve bu yüzden FBI'da çalışmaya başlamakla kalmayıp kendine özgü bir birim olan X- Files'ı açan Fox Mulder ve gözle görülmeyen,tenle hissedilmeyen,bilimle kanıtlanmamış hiçbir şeye inanmayıp, Mulder bu X Files denen yerde ne dolaplar çeviriyor diye araştırmak için gönderilen Dana Scully'nin bir araya geldiği dizidir....Ohhhh nefesim kesildi!!!

Tam 2009'da sessiz sakin bitti diye hayıflandığımız anda,2014'den beridir (öyle hatırlıyorum) tekrar kaldıkları yerden başlayacaklarının haberlerini aldık.


Başladı. Sevindik. Bayıla bayıla izledik. Ama 6. bölümün başında yazan yazı bizi düşüncelere boğdu. This is the end ne demektir?! Hayır,anlamını biliyorum da,neden end? Niçin end? Daha yeni başlamıştı ama,ne ara end?

Son bölümde Scully'nin uzaylı DNA'sına sahip olmasının aslında onu kurtardığını öğrendik. Dünyaya yayılan ölümcül virüs Mulder dahil (ağlayıp geliyorum) herkesi etkilemiştir ve etraf kırmızı burunlu insanlarla dolmuştur (bu işin şakası tabii). Tam Scully Mulder'a ulaştı,onu iyileştirecek,diğer insanlar da başının çaresine baksın diyorduk kiii,Scully Mulder'ın durumunun bir serumla düzelmeyeceğini,oğulları William'ın kök hücrelerine ihtiyacı olduğunu açıklar. E tamam Scully,hadi bulalım demek istedik,ama daha cümlemizi bitiremeden bölüm Scully'nin gözünde son buldu. :(


Galiba ısınma turlarıydı. Bu sezon biraz eskilerden virüstü,uzaylıydı kandıralım,gelecek sezon daha iyi bir şekilde karşılarına çıkarız demişlerdir. Başka türlü düşünmek istemiyorum çünkü. Bu kadar zaman bekledikten sonra 6 bölüm bana yetmedi çünkü. Duyuyorsa Chris Carter (ki duymuyor,eminim) 11. sezon 42 bölüm olsun lütfen!!! Hatta daha fazla!!! Daha daha fazla!!!

Diğer X-Files yazılarım :)


You Might Also Like

0 yorumunuz