Bence Güzel

Julia Quinn - Cennet Gibi (Smythe-Smith Quartet #1)

9/22/2016

Bazen yalnızca arkadaş olmak yetmez, âşık da olursun.
Honoria Smythe-Smith:
A) Berbat keman çalıyor
B) Çocukken ona takılan 'Böcek' isminden dolayı hâlâ kırgın
C) Ağabeyinin en iyi arkadaşına KESİNLİKLE âşık değil
D) Hepsi
Marcus Holroyd:
A) Chatteris Kontu
B) Üzücü şekilde ayağını burkmaya eğilimli
C) En iyi arkadaşının kız kardeşine KESİNLİKLE âşık değil
D) Hepsi
İkisi beraber:
A) Bolca çikolatalı pasta yiyorlar
B) Korkunç bir hastalığı ve dünyanın en kötü müzik gösterisini atlatıyorlar
C) Çaresizce birbirlerine âşık oluyorlar
D) Hepsi

Kitap adı: Cennet Gibi
Yazar: Julia Quinn
Orjinal adı: Just Like Heaven
Seri sırası: 4/1
Tür: Tarihi aşk
Sayfa sayısı: 368 sayfa
Basım yılı: 2014
Yayınevi: Epsilon Yayınları
Goodreads puanı: 3.93

 https://www.goodreads.com/book/show/21787472-cennet-gibi?ac=1&from_search=true

Honoria sadece monoton hayatını değiştirmek için evlenmek istiyor. Marcus ise yıllar önce arkadaşına verdiği sözü tutmaya ve Honoria'nın eş adaylarını araştırmaya devam etmelidir. Zaten çocukluktan beri birbirlerini tanıdıkları için bu hiç de zor olmaz. Ama bir şekilde yolları kesişir ve aslında arkadaştan daha fazlası olduklarına karar verirler.

Bir kitap daha bitirmeme rağmen Goodreads challenge'ıma bakarken utanç duyuyorum. Bu yıl daha fazla kitap okumayı planlıyordum ama olmadı. :/

Bu yazarın zaten diğer serisini severek okumuştum ve kalemini gerçekten seviyorum. Olağanüstü bir mizah duygusuna sahip bence ve bu bir yazar için önemli bir şey.

Marcus baya yalnız bir karakter ve o kadar ki evde hastayken bile ona bakacak kimsesi yok. Ne bir akraba ne bir aile ferdi. Kimse... Bu çok üzücü. Ama bu yalnızlığına rağmen kendini insanlara fazla kapatmamış. Evet,kız annelerine surat asabilir ama bu normal. :D

Honoria ise bu aralar yalnız. Ablası evli olduğu ve abisi de kötü bir olay (spoileeerrsss) yüzünden şehir dışında olduğu için evde tamamen yalnız. Tabii kendini kapatmış bir anneyi saymazsanız.

Sonunda bir şekilde yolları kesişir ve aslında birbirlerini çok iyi anladıklarını fark ederler. Honoria'nın Marcus'u hayata döndürmesi ise işleri hızlandırır.

Kitap süperdi. Yazarı zaten biliyorum. Her sayfada mutlaka gülümsemek gerekiyordu. Kaçınılmaz. :D En çok hoşuma gidense Bridgerton çocuklarını da bu kitapta görmek. Lady Danbury'a tekrar rastlamak... Hepsi çok güzeldi. Özlediğiniz bir arkadaşınızı bulmak gibi. :)

Okunmalı mı?Kesinlikle. :)


İndirmek için BURAYA tıklayın. :)You Might Also Like

0 yorumunuz