Bence Güzel

İkimizin Yerine (film yorumu)

1/26/2017


Küçük bir kasabada yaşayan ve sürekli kendini tekrarlayan hayatının sırrını çözmeye çalışan Çiçek ailesinin kendisine dayattığı hayatın içinde sıkışıp kalmış genç bir kadındır. Hayata dair çözülmeyen soruları olan genç kadın kasabaya yeni gelen edebiyat öğretmeni Doğan ile karşılaşınca her şey değişir. Doğan bu yasak aşka ne kadar dirense de kendini Çiçek'e aşık olmaktan alıkoyamaz. İkili arasında büyük bir aşk başlar. Doğan ve Çiçek farklı hayatlarına rağmen birbirlerinin yaralarını sarmaya çalışırken bir ailenin de kaderini kökünden değiştirecektir...
Son dönemin en popüler isimlerinden ve sinema perdesinde ilk kez boy gösterecek olan Serenay Sarıkaya ve sinemaya uzun bir ara vermiş olan Nejat İşler'i başrollerine yerleştiren romantik yapımın yönetmenliğini Umur Turagay üstleniyor. Senaryosunu Pınar Bulut'un yazdığı filmin kadrosunda Zerrin Tekindor, İştar Gökseven, Merve Çağıran, Aslı Bekiroğlu ve Özgür Emre Yıldırım gibi isimler yer alıyor.Yine ben. :) Bu sefer filmle geldim.Kendisi ilk sinema deneyimim. 

Daha önce hiç sinemaya gitmemiştim ve açıkcası başlangıcı bu filmle yapmayı da hiç istemezdim. Mesela Harry Potter'la olabilirdi. Hem de harika olurdu. Yanımda da iş arkadaşlarım yerine daha özel insan olsa. Can'ım mesela. :)

Neyse. Olsun. O da başka zamana. Daha ilk'ler çok. 

Filmin konusu genç kızımız Çiçek ve edebiyat öğretmeni Doğan arasında geçen karışık ilişki. Aslında biraz imkansız bi ilişki. Çiçek annesinin her dediğine boyun eğen,kendi kararlarının alınmasına pek müsaade edilmeyen,baskı altında büyümüş bi kızdır.Daha ilk andan Doğan'la aralarında garip bir etkileşim olur. İlk başlarda Çiçek tamam da,Doğana noluyo dedik baya. Ama filmin sonunda adamın nesi olduğunu anladık. Baya karışık bi hikaye.

Film tek izlesem,evde baksam asla izlemeyeceğim,ilgimi çekmeyecek türde bir film. Sonu belirsiz ve ya kötü biten filmleri izlemem. Diceksiniz izlemeden nasıl anlicana sonunu. İnsan filme bakınca anlıyo ister istemez. Havasından falan. 

Bu film de aynen öyle. Sonu belirsiz. Nasıl bitti,neden bitti,niye orda bitti anlamadım. 

Hikaye güzel miydi? Evet,kesinlikle. Ama Nejat İşler'den başka diğer oyuncular açıkçası izlemeyi tercih etmediğim oyunculardı. Sevmemem belki bundan da kaynaklanıyor olabilirdi. 

Ne biliiim. Garip.

İzlenmeli mi? Kağıt mendille evet. :D

İyi seyirler...

Bu arada,bu bir gecikmiş film yorumudur. Neredeyse 2 aydır bekliyor. :D

İkimizin Yerine fragman 

You Might Also Like

0 yorumunuz