İlginç konular

Las Vegas'ta sarhoşken evlenenler

2/27/2014Las Vegas kumarhaneleri ve otelleriyle ünlü bir şehirdir.Bazılarının sadece şehir ışıklarını görmek için yanıp tutuşduğu,bazılarının kumarhanelerde paralar eskittiği,kimilerinin de evlendiği bir şehir.Evet,yanlış duymadınız.Evlendiği...Az önce siteleri dolaşırken aldığım bu bilgiyi burada paylaşayım da bilmeyenler de bilsin dedim. :). Doğru duydunuz,bazıları Las Vegas'ta sarhoşken evleniyormuş ve sabah kalktıklarında bir birlerini bile tanımadıkları ortaya çıkıyordur her halde.Çok garip bir olay,ama gerçek.Hiçbir formaliteye gerek duymadan, bir kimlik belgesiyle bu is ortalama bir saat içinde hallediliyor. Bir sektör haline gelen bu sistemin amacı evlenmek isteyenlere yasal prosedürleri en az ölçüde yansıtmak. Bunun için kurulan şirketler evlenecek çiftlere alternatif paketleri sunuyor. 50 dolardan 5 bin dolara kadar değişen bu paketler size zevkinize uygun bir tören sunuyor. Bunlar ülkenin sadece bu kentine özgü kurallar tabii. Diğer eyaletlerde formaliteler bizdekileri andırıyor. Bu nedenle Las Vegas çiftlerin tercihinde ilk sırayı oluşturuyor.1999un 14 Şubat Sevgililer Gününde, Las Vegas ta evlenen çift sayısı 3 binin üzerindeymiş,inana biliyor musunuz?!

Bilmeyenler için söyleyeyim,Las Vegas bir zamanlar gözden uzak,gönülden ırak bir kentmiş.Ama Bugsy Siegel burayı bir kumarhane şehrine dönüştürmüş.

Sağolsun,iyi etmiş hoş etmiş de,şimdi bu evlenenlerin sonu ne oluyor ben onu anlamadım.Bu da bizdeki görücü usulügibi bir şey her halde.Görmeden bilmeden evleniyorsun. :)

Ama yine de bazıları için farklı bir deneyim . :)

Uzun zaman önce okuduğum Jane Gravesin Abartılı Yalanlar Acaleci Duvaklar kitabı da  bu konu üzerine kurulu.Kitapdaki çiftimiz de Las Vegas'ta evleniyor. :) Kitap hakkındaki yorumumu buradan 
okuya bilirsiniz. :)

Aslında bazen insanın kafası bozuluca,ya da sıkılınca Las Vegas iyi bir kafa dağıtma yöntemi ola bilir...Tabi sonrasında kendini kazara evli bulmazsan. ;)

_Eva_

You Might Also Like

0 yorumunuz