Avengers

Iron Man 2 ve Marvel'lı serum tedavisi :)

9/11/2014
Milyarder mucit Tony Stark’ın zırhlı Süper Kahraman Iron Man olduğu tüm dünya tarafından bilinmektedir. Teknolojisini orduyla paylaşması için hükümetten, basından ve halktan baskı gören Tony, bilginin yanlış ellere geçmesinden korktuğu için Iron Man zırhının sırrını açıklamak istemez. Tony, yanında Pepper Potts ve James Rhodes ile birlikte yeni ittifaklar kurar ve büyük güçlerle yüzleşir.


Şeyyy,Marvel hastalığı bir türlü geçmedi,sadece belirtileri azaldı o kadar. Ama bundan şikayet eden yok.Ben gayet iyiyim. :)


Bu defa Stark ne yaptı diye soranlara bir iyi,bir de kötü bir haberim var.Stark hasta ve göğsünde,onu yaşatmakta olan o zımbırtı onu öldürüyor.Ama endişelenmeyin.Stark (ya da babası,hiç far etmez) bunun bir yolunu bulacaklar.Ama bizim ondan daha önemli meselelerimiz var.Mesela Stark'ın babası tarafından sınır dışı edilen bir bilim adamının oğlu intikam gibi soğuk yenen bir yemeği baya bayatlatmış anlaşılan.Yani hemen yemezse zehirlene bilir. :)Bu arada da devlet Stark'ın zırhını istiyor.Neden bilmem artık.Ama sonradan göreceğimiz gibi onun zırhı kendisinde de kalsa olurmuş,hiç gerek yokmuş.Adam onların kıçını kurtarıp,barış sağlıyor ve sonra ne oluyor? Tehlikeli konumuna giriyor! Ya adam bu kadar harika barış işareti yapıyor,nasıl tehlikeli ola bilir Allah aşkına?! :)


Stark ve onun bilgisayar programıyla birleşmiş çekiciliği göz dolduruyor hakikaten.Yani adam evinde dolaşırken bile havadan bilgisayar ve monitör kontrolü yapıyor.El kol hareketleri,davranışları,vurdumduymazlığı bile bir harika.E daha ne olsun?! :)Natasha Romanoff'un olaya Natalie olarak girmesi ve Stark'a yalan söylemesi,gerçek kimliğini saklaması,Awengers'de neden ona güvenmeyeceğini söylediğini açıklıyor.Ben olsam ben de güvenmezdim. :)Stark'ın şirketin başına Pepper'i geçirmesi beni sarstı,aynı zamanda şaşırttı.Yani madem öleceksin,ne diye o zırhı hala giyiyordun ki?!Film ana konu ve tür bakımından tam benlik.Gerçeklerden kaçmak,hayal dünyanızda "vay be,bu da mı var?" demek istiyorsanız bu filmin tam sırası.Görseller ve kamera efektleri çok güzel.Göz kamaştırıcı resmen.Hani çocuk filmi falan diyenlere de buradan sesleniyorum: Iron Man'a kurban olun siz!

Son olarak Şimşek Kız'ın güncesi'ni mimliyor ve yazımı bitiriyorum. :)

İzlemeyenler için İron Man 2 teaser (Demir Adam 2 fragman) :)You Might Also Like

0 yorumunuz