Etkinlik

#ÖzgecanAslan ...

2/14/2015


Sevgililer günü için kitap paylaşımı yapacaktım.Müzik ve film de olabilirdi.Aldığım haberle anladım ki,blogda daha farklı bir paylaşım gerekiyor.

Babam çalışmama izin vermiyor,bu bir gerçek.Ve bazen ona bu ön yargısı,geri kafalılığı yüzünden kızarım.İçten içe kırılırım da...Ama hayır.Bu bir geri kafalılık değil,bir ileri görüşlülük.Kendi cinsinin nasıl bir canavar olduğunu biliyor ve o yüzden haklı.Çalışmamak çalışmaktan,sonra bir gece,hiç yoktan,boktan yere gitmekten,kimsenin haberi olmadan yok olmaktan,hatta çığlıklarının bile duyulmamasından daha iyi.Babam haklı! 

Aslında deminden beridir düşünüyorum.Ne yazacaklarımı kafamda tasarlıyorum.Ama şimdi,karşımda Özgecan'ın gülümseyen fotoğrafı varken,tek yapmak istediğim ağlamak,böyle bir çağda,böyle bir toplumda ve böyle insanların yakınında yaşadığım için utanmak ve tekrar ağlamak.

Ama hayır diyorum sonra.O ben ağlayayım diye ölmedi!Onu öldürenlere nispet olsun,boyun eğmediğimizi,kadın olsak bile bizi böyle vicdansız hareketlerin yıldırmayacağını bilsinler diye öldü.Biz nerede,nasıl,kimlerle yaşıyoruz,bunu anlayalım diye öldü! Bağırmadı,rızası var!,cilve yaptı! diyenlere ibret olsun diye öldü! Tecavüze uğrayan çocuk doğursun,gerekirse devlet bakar! diyenler utansın diye öldü! Tecavüzcüye iyi hal verenler ne yaptıklarını bilsinler diye öldü!

Kadınlar her ölenin arkasından ağlarsa,daha fazla ölecekler! Ağlamayın sakın!

Evet,işte şimdi 14 Şubat'ınız kutlu olsun!


You Might Also Like

0 yorumunuz