Bence Güzel

Julia Quinn - Bana Sevdiğini Söyle

4/11/2015

 
Elizabeth Hotchkiss çalıştığı köşkün kütüphanesinde Bir Marki ile Nasıl Evlenilir adlı kitabın bir kopyasını bulduğunda, bunun birinin ona oynadığı acımasız bir oyun olduğunu düşünür. Bakacak üç kardeşi olduğu için zengin birisiyle evlenmekten başka çaresi kalmamıştır. Bir erkeği baştan çıkarmak için hazırlanmış bu rehber tam da ihtiyacı olan şeydir ve kitaba bir göz gezdirmenin bir zararı olmayacağını düşünür. 

James Sidwell, Riverdale Markisi, teyzesinin peşine düşen şantajcıyı bulmak için köşke gelir. Kendini yeni emlak idarecisi olarak tanıtır. İlk şüphelisi, teyzesinin refakâtçisi Elizabeth'tir. Daha sonra, bu çekici genç kadının küçük kurallar kitabını bulduğunda, durum ilgisini çeker ve bir eş bulması için ona yardım etmeye karar verir. Tabii bu cazibeli oyunların kendisinin üzerinde uygulanmasına izin vererek. Fakat olaylar hiç tahmin etmediği bir şekilde gelişir ve ortada uygulanması gereken tek bir kural olduğunu anlar. O da Elizabeth'in markisiyle evlenmesidir..

Kitap ismi: Bana Sevdiğini Söyle
Orjinal isim:  How to Marry a Marquis
Yazar: Julia Quinn
Tür:  Romance,Tarihi aşk
Dil: Türkçe
Sayfa sayısı: 392
Basım tarihi: 2009
Yayınevi: Epsilon Yayınları
Goodreads puanı: 4.01


https://www.goodreads.com/book/show/10620516-bana-sevdi-ini-s-yle

Romance okumadan duramayan bloggerınız geldiiii. :)

Kitabın konusu: Elizabeth'in acilen evlenmesi gerekiyor.Çünkü kendinden başka,bakması gereken iki kız ve bir erkek kardeşi var.Şaka gibi kütüphanede bulduğu BİR MARKİ İLE NASIL EVLENİLİR kitabı ona bu yolda yardım edecek gibi.Yardıma köşke yeni gelen emlak idarecisi James de katılınca işler daha da ilginç bir hal almaya başlar. Tabi bu ilginçlik onun gerçekten emlak idarecisi olmadığını öğrenene kadar anca sürecek.

Yorumum: Julia Quinn romance arayarak deli gibi dolaştığım zamanlarda,Goodreads'ta karşıma çıkan bir yazardı.İlk serisi Bridgerton bir solukta bitmişti.Kenardaki etiketlerden onun kitapları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. :)

Kitabın ne kadar harika olduğu,karakterlerin oturmuş,kolay anlaşılan ve iç acıtacak derecede harika olduğunu söylememe gerek yok bence.Çünkü bu yorumum okuyorsanız muhtemelen Bridgerton serisinden ve Julia Quinn'den haberiniz vardır.Eğer yoksa,hemen en yakın kitapçıya uğrayıverin de gecikmemiş olun.Yoksa bu yorumda fazla spoiler yemiş olursunuz. :)

Bende bir huy daha var.Hani şu her kitabın kendi rengi ve her kitabın kendi müziği olduğu gibi huy. :) Yazarın ser olsun olmasın tüm kitaplarını sırayla okumak isterim.Bazıları vardır ki hangi kitabı eline geçerse oradan okumaya başlar mesela.Ama ben yapamam.Seri olmasa bile en baştan başlamayı severim.Bu daha doğrudur bence. Neden? Çünkü yazar her kitabında gittikçe daha da olgunlaşır.Kitapları sırayla okursanız bu olgunlaşma sürecine gerçekten şahit olursunuz. Ben bu kitapta huyumun doğru olduğunu,bunu devam ettirmem gerektiğini anladım. Bu kitap Quinn'in ilk serisinin ikinci kitabı,bildiğim kadarıyla.Bridgerton serisinde dilini oturtmuş,hatalarını seyrelten bir yazar vardı karşımızda.Ama burada repliklerin çoğunu kimin dediği anlaşılmıyordu mesela.Belki de çeviridendir,bilmiyorum.Ama hatalar vardı. ... Sonraaa,Bridgerton serisinden birilerini arayıp duruyordu gözlerim.Ama sonra aslında bu kitap yazılırken öyle bir seri olmadığını hatırlıyordum. :/ Tabi ki Leydi Danbury vardı ve o kadın her zaman beni şaşırtır (hmpp,hmmppp :D ),ama bu yetmedi bana sanırım. :)

Karakterler güzeldi.James ve Elizabeth normal Quinn karakterleriydi bence.Pek bir şey anlatmaya gerek yok.

Kitabın sonunda verilmiş olan bilgi beni araştırma yapmaya itti. Ama bir şey bulamadım. :/ Böyle bir kitap gerçekten var mı? Ya da Riverdale Markisi diye biri gerçekten var mı bilmek istedim?Ama aramalarda sadece Bana Sevdiğini Söyle hakkında birkaç bilgi çıkıyor. :/

Kitabın yorumu bu kadar.  Alıntıları çoktan paylaştım. Instagram adresimi ziyaret edin,ya da #ÇaldığımızCümleler etiketini arayın. :)

Kitabı indirmek için buraya tıklayın. :)You Might Also Like

4 yorumunuz

 1. Ya komşu ben hiç seri olduğunu bilmeden başlıyorum sonradan öğreniyorum seri kitap olduğunu :)

  Bu romanı da merak ettim. Ben bayılırım zaten tarihi şeyler okumaya yalnız bu serinin ikinci kitabıysa ilki hangisi? Yoksa yazdın da ben mi kaçırdım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Komşum,ben serilere çok dikkat ederim. Bu bende resmen bir takıntıdır. :) Evet bu da bir seri ama ilk kitabı çevrilmedi bildiğim kadarıyla. Yoksa mutlaka okutdum. :)

   Sil
 2. Bloggerımız gelmiiiiş :)

  Bana da gelsin o blogger bekletti epey :)

  YanıtlaSil